درخت صنوبر

درختانی که ارزش تولید میوه دارند جایگاه بالایی دارند و از استقبال خوبی از سوی باغداران موجه هستند،اما برخی از درختان زیبایی های بی نهایتی دارند پس تنها ملاک پرورش آن به دلیل تولید میوه نیست،بلکه درکنار تولید چوب بسیار با ارزشی هم دارند. مانند نهال صنوبر، که یکی از درختان با سابقه در کشور ایران می باشد.درخت صنوبر رشد خیلی قوی و سریعی دارد و خیلی زود آماده بهره برداری می شود،به همین دلیل در دسته ارقام اقتصادی قرار میگیرد و قیمت درخت صنوبر،در قبال سود سریع و چشمگیر آن بسیار ناچیز می باشد.

اغلب توصیه می شود نهال های کم سن و سال را برای کاشت انتخاب کنید زیرا پرورش صنوبرهای، کم سن و سال اگر صورت پذیرد، بازدهی آن قطعا مناسب و مطلوب خواهد بود خصوصا در رابطه با نهال صنوبر که قدرت رشد سریعی دارد و دوره بهره برداری چوب آنها به خاطر همین رشد بالا کوتاه مدت می شود. درخت های سنوبر، هر ساله تقریبا ۵۰ متر مکعب در هکتار تولید چوب خواهد داشت،و چوب آن نیز یکی از بهترین و باکیفیت ترین چوب هاست که برای کابینت،مبلمان و … مورد استفاده قرار میگیرد . جالب است بدانید این درخت صنوبر، به مراقبت خیلی زیادی هم نیاز ندارد،تنها باید نسبت به آبیاری به موقع آن اقدام کرد.

رودهن، گلاهک، بعد از زرران، مزرعه دکتر همایون
آدرس دفتر: دماوند، گیلاوند، جنب اداره منابع طبیعی، داخل محوطه منابع طبیعی، نهالستان پایه رویشی دماوند | مدیر فروش : ۰۹۱۹۳۲۵۹۱۹۷ مسئول فروش
تلفن مدیریت : ۰۹۱۲۶۰۷۴۹۰۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *