اصول کاشت نهال به زبان ساده

🌳 اصول کاشت نهال به زبان ساده

✳️ ویژگیهای نهال خوب

✔️ ریشه فراوانی داشته باشد.
✔️ ساقه آن مستقیم و بدون انشعاب باشد.
✔️ تاج آن طبیعی و انشعاب داشته باشد.
✔️ پوسته نهال باید شاداب و آبدار باشد.
✔️ در نهالهایی که همیشه سبز هستند رنگ برگها باید سبز معمولی یا سبز تیره یکدست باشد. همچنین آثار ضعف و پژمردگی در برگها دیده نشود.
✔️ ریشه نهال باید شادابی و رطوبت داشته باشد و بریدگی و شکستگی آن بسیار کم باشد.
✔️ باید توجه داشته باشید که اعضای مختلف نهال از زخم و وجود حشرات و بیماری به دور باشد.
✔️ از نظر سن نهال پیوندی باید یکساله (از زمان پیوند) و یا دو ساله (از زمان کاشت بذر در خزانه) سن داشته باشد. نهال های خیلی جوان و کمتر از یک سال و یا نهال های مسن و بیشتر از دو سال سن برای احداث باغ مناسب نیستند ولی گاهی برای واکاری درختان خشکیده در باغ احداث شده می توان از نهال های دو ساله نیز استفاده نمود.
✔️ جوانه های روی تنه نهال به خصوص در دوسوم قسمت پایین تنه نهال بایستی سالم و قوی باشد تا بتواند پس از کاشت نهال در زمین اصلی و سربرداری آن شروع به فعالیت کرده و تعداد شاخه های لازم را در جهات مختلف تنها درخت تولید کند. معمولاً در نهال های مسن جوانه های قسمت پایین تنها نهال این حالت خود را از دست داده و پا به اصطلاح کور شده که باید از خرید آنها خودداری شود.
✔️ نهال پیودی باید ساقه ای عمودی داشته باشد و از محل پیوند به طور مستقیم به طرف بالا رشد کرده باشد و گره یا زاویه ای با پایه پیدا نکرده باشد به عبارت دیگر تنها نهال نسبت به سطح زمین عمود باشد.
✔️ نهال پیوندی باید دارای پایه و پیوندک مشخص باشد.

آغاز فروش نهالستان پایه رویشی دماوند همزمان با تغییرات بزرگ ما از نام “نهالستان ایران نهال” به “نهالستان پایه رویشی دماوند”.

آدرس دفتر: دماوند، گیلاوند، جنب اداره منابع طبیعی، داخل محوطه منابع طبیعی، نهالستان پایه رویشی دماوند | مدیر فروش : ۰۹۱۹۳۲۵۹۱۹۷ مسئول فروش | مدیریت : ۰۹۱۲۶۰۷۴۹۰۵

برای خرید و مشاوره با تلفن های ما تماس حاصل فرمایید.

مدیریت سایت پایه رویشی دماوند

رودهن، پردیس، تهران، جاجرود، بومهن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *